Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2020/2021

W czasie akcji zima na drogach obowiązują określone standardy stanowiące o ważności danego odcinka i czasie reakcji służb:

 

  zobacz na mapie

 

II STANDARD

 

  • jezdnia odśnieżona (może występować warstwa zajeżdżonego śniegu) – do czterech godziny od ustania opadów,
  • śliskość zlikwidowana na całej szerokości – do czterech godziny od wydania polecenia przez dyżurnego Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu,
  • drogi te stanowią główne połączenie powiatu z Poznaniem.
III STANDARD

 

  • jezdnia odśnieżona (może występować warstwa zajeżdżonego śniegu) – do sześciu godziny od ustania opadów,
  • śliskość zlikwidowana na całej szerokości – do sześciu godziny od wydania polecenia przez dyżurnego Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.
IV STANDARD

 

  • jezdnia zaśnieżona, a odśnieżanie prowadzone interwencyjne, w zależności od potrzeb,
  • to przeważnie drogi gruntowe, nieulepszone.

 

Węzły i obiekty, przecinające S5 i S11 utrzymywane są przez GDKKiA o/Poznań.

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu informuje, że w okresie zimowym oznakowane drogi rowerowe utrzymywane są jedynie interwencyjnie i na wybranych odcinkach przy długo utrzymującej się pokrywie śnieżnej lub śliskości. Ponadto przypominamy, że utrzymanie chodników należy do właścicieli przyległych nieruchomości.

 

****

 

Za zimowe utrzymanie dróg powiatowych odpowiadają firmy wyłonione w przetargu. Zgodnie z umową muszą dysponować odpowiednim sprzętem, dlatego na drogach mogą pojawić się pługopiaskarki (piaskarki, solarki z pługiem śnieżny) oraz pługi (pojazdy ciężarowe lub ciągniki z zamontowanym pługiem).

 

Firmy mają godzinę (po wydaniu polecania przez dyżurnego Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu), by dojechać na dany odcinek drogi i rozpocząć posypywanie lub odśnieżanie.

 

Odległość pomiędzy bazą danego wykonawcy a odcinkami dróg, które utrzymuje w ramach akcji zima, wynosi maksymalnie 30 kilometrów.

 

W sprawach zimowego utrzymania dróg

po godzinach pracy Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu

prosimy o kontakt pod numerem 508 236 315

Mapa strony

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015

Realizacja: